Kobiety Mafii. Najlepszy film Patryka Vegi?

admin Luty 17, 2018 Obejrzone 1048

Kobiety mafii. Najlepszy film Patryka Vegi?

Patryk Vega to znany reżyser w polskiej branży filmowej. Wyrósł na kinowym hicie – “Pitbullu”, który osiągnął świetne wyniki oglądalności, tym samym przyniósł bardzo duże zyski. Vega nie spoczął na laurach i rozpoczął realizację swoich kolejnych filmów. Jednym z najbardziej oczekiwanych są Kobiety mafii, które wejdą do kin już 22 lutego tego roku. Czego możemy spodziewać się po nowym dziele reżysera? Czym wyróżniają się Kobiety mafii?

KOBIETY MAFII BUTTON

Kobiety Mafii - najlepszy film Patryka Vegi

Kobiety mafii. O czym film?

Kobiety mafii to film oparty na faktach i realnych wydarzeniach. Odchodzi od opowiadania historii gangsterów i skupia się na płci żeńskiej – żonach, córkach i kochankach. Wydawać by się mogło, że, jako kobiety, są one spokojniejsze i stoją w cieniu, jednak Kobiety mafii pokazują, że jest zupełnie inaczej. Produkcja pokazuje, że działaniami mężczyzn kierują właśnie kobiety, które są godnymi partnerkami zbrodni i przestępstwa. Całość okraszona jest wybuchową akcją oraz ciągłym humorem. Takie połączenie sprawia, że Kobiety mafii to świetny film łączący akcję, sensację i kino gangsterskie.

Całość skupia się na Belli – byłej agentce ABW, która otrzymuje zadania rozpracowania grupy przestępczej zajmującą się handlem narkotykami. Jednak zadanie nie jest proste i by udało się je wykonać, musi rozpocząć ona współpracę z mafią i nawiązać kontakt z ludźmi z zarządu mafii. Postanawia ona podszyć się pod prostytutkę i zostać kochanką jednego z gangsterów – Cienia. Cały plan komplikuje się, gdy o romansie dowiaduje się żona bohatera – Anka, która manipulowana jest przez tajemniczą Nianię. Kobiety nie są świadome, że wkrótce ich losy wstrząsną na cały przestępczy świat w Warszawie.

Kto wystąpi?

Kobiety mafii błyszczą również obsadą – na ekranie zobaczymy, między innymi:

Agnieszkę Dygant, Katarzynę Warnke, a także Julię Wieniawę. Towarzyszyć im będą stali bywalcy filmów Vegi – Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński i Sebastian Fabijański, wraz  Bogusławem Lindą. Sprawia to, że możemy spodziewać się najwyższego poziomu aktorstwa i oglądanie seansu może być naprawdę przyjemne dla oczu i uszu.

KOBIETY MAFII BUTTON

Kobiety mafii to także przepiękne kadry. Zdjęcia do filmu tworzone były w Polsce, Maroku, Szwecji, Danii i Hiszpanii.

Kobiety mafii. W cieniu kontrowersji

Vega znany jest ze swojego przerysowanego i kontrowersyjnego podejścia do omawianych tematów, więc możemy spodziewać się, że Kobiety mafii będą podobne. Zresztą sam zwiastun, pełen wulgaryzmów i niewybrednych żartów, zdaje się potwierdzać, że tak właśnie będzie. Możemy więc spodziewać się możliwie największego nagromadzenia wulgaryzmów w każdej scenie oraz agresywnych scen przemocy i erotyki. Nie będzie to z całą pewnością rozrywka ambitna, za to w sam raz na niedzielne popołudnie.

Kontrowersji dodaje również fakt, że całość konsultowała była z byłymi gangsterami krakowskiej grupy “mokotowskiej”. Co więcej, starali się oni realnie wpływać na obsadę, co w pewnej części im się udało – osoba ze statusem świadka koronnego chciała wziąć udział w produkcji, lecz nie została do niej dopuszczona, właśnie z powodu swojej pozycji. Sam Vega potwierdził, że gangsterzy oddziaływują na proces tworzenia filmu, by “stworzyć najbardziej realistyczny film gangsterski w tym kraju”.

O czym film jest najnowszy film Patryka Vegi?

Hejt potęgą reklamy

Rzecz jasna dzieło spotkało się ze sporą ilością hejtu i negatywnych komentarzy, zaczynając od kiepskiego, zdaniem niektórych, trailera, po słabe wykonanie plakatu promującego. Mimo tego wszystkiego, Kobiety mafii już teraz pobiły rekord zainteresowania – zwiastun filmu na Facebook.com, w ciągu zaledwie 5 dni, został obejrzany ponad 5 milionów razy razy!

Za co jeszcze obrywa się filmowi? Przede wszystkim za powtarzalność i ciągnięcie wciąż tych samych, wulgarnych i gangsterskich klimatów. Wiele osób uważa po prostu Kobiety mafii za rozrywkę prymitywną i taką, która nigdy nie powinna postać. Wręcz pojawiają się zdania, że jest to obraza dla kinematografii. Przeciwnicy twórczości Vegi wypominają mu również, że humor w filmie oparty jest wyłącznie na przekleństwach i przesadnych nawiązaniach do seksu. “Botoks” natomiast, oskarżany był o szkodliwy wpływ na ludzi i nieprawdziwe przedstawienie branży medycznej. Niektórym przeszkadza też to, że na ekranie widzimy wciąż te same twarze. Negatywne słowa padają również w stronę aktorów z “Kobiet mafii”, którzy, według oceniających, nie przyłożyli się zbytnio do swojej pracy.

KOBIETY MAFII BUTTON

Patryk Vega wydaje się być ślepy na wszystkie próby obrażenia jego produkcji i wychodzi z założenia, że liczy się tylko rozgłos. I ma rację – nie ma żadnych wątpliwości, że Kobiety mafii będą sukcesem, zwłaszcza finansowym.

Kobiety mafii. W cieniu kontrowersji

Kim jest Vega?

Vega urodził się 2 stycznia 1977 roku w Warszawie. Już jako nastolatek zmienił nazwisko na Vega, by móc zrobić zagraniczną karierę. Był reżyserem bardzo popularnego serialu telewizji TVN – “Kryminalnych” oraz napisał scenariusz do serii “Twarzą w twarz”, dla tej samej stacji telewizyjnej.

Vega jest samoukiem – nie ukończył żadnej szkoły filmowej. Jednocześnie jego filmy są w 100% realizowane ze środków prywatnych – nie korzysta z pomocy i dotacji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kobiety mafii nie są więc pierwszym filmem doświadczonego reżysera. Jest bardzo aktywny zawodowo – Kobiety mafii zostały wyprodukowane jedyne pół roku po ostatnim “Botoksie”, a aktualnie jest on w trakcie tworzenia serialu o tym samym tytule, na podstawie właśnie tego filmu. Dostępny będzie on na platformie ShowMax i rozwinie wątki poruszone w kinie. W swojej karierze próbował również swoich sił w komedii – stworzył zimno przyjęte “Ciacho” i “Last Minute”.

Kobiety mafii ogladaj online

Gdzie obejrzymy Kobiety mafii?

Kobiety mafii dostępne będą do obejrzenia w prawdopodobnie wszystkich kinach w Polsce. Sieci kin raczej nie ominą okazji na dobry zarobek, a Kobiety mafii mają już teraz zagwarantowany sukces. Istnieje też duża szansa, że film będzie do wypożyczenia w formie VOD na wspomnianej wcześniej platformie ShowMax. Warto wspomnieć, że pełne prawa autorskie do filmu posiada sam Vega, ponieważ dystrybucją zajmuje się założona przez niego firma, a ponieważ reżyser rozpoczął współpracę z ShowMax, to prawdopodobnie właśnie temu portalowi udostępni swoje dzieło.

KOBIETY MAFII BUTTON

Przypominamy, że Kobiety mafii wchodzą do kin 22 lutego. Większość sieci już teraz wprowadziła system rezerwacji biletów, więc możesz zaklepać swoje miejsce i ze spokojem pójść na seans.

A może Internet?

Jeśli liczycie na możliwość obejrzenia produkcji za darmo, na przykład poprzez popularne serwisy z wideo pokroju cda.pl, to musimy Was rozczarować. Twórczość polskich producentów jest regularnie usuwana z tego typu portali. Oczywiście pozostają torrenty, na których zapewne film się pojawi, jednak ostrzegamy – nie warto tego robić. W przeszłości bowiem miały miejsce sytuacje, gdzie internauci, którzy postanowili skorzystać z tej drogi zapoznania się z dziełem, stracili swoje urządzenia (komputery i telefony) i zostali pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Warto więc pomyśleć dwa razy, zanim ściągniecie Kobiety mafii na swój dysk.

Categories

(1) comment

Zostaw komentarz

Imię *
Podaj twój nick który będzie się wyświetlać
Email *
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Strona Internetowa