Patryk Vega

admin Luty 17, 2018 Obejrzone 416

Patryk Vega. Polski reżyser kina rozrywkowego. Przez wielu uważany za wybitną osobowość, przez innych za pośmiewisko polskiej Kinematografii. Jaka jest prawda? Czy rzeczywiście liczy się tylko sława i rozgłos za wszelką cenę? Czy tylko dzięki kontrowersji można osiągnąć wysoką popularność oraz zyskać środki i finansowanie na kolejne produkcje? Na takie pytania postaramy się dzisiaj odpowiedzieć.

Patryk Vega ze swoją żoną

Skąd wziął się Patryk Vega?

Patryk Vega tak na prawdę nazywa się Patryk Krzemieniecki i urodził się 2 stycznie 1977 roku w Warszawie. Skąd wziął się jego „pseudonim artystyczny” nikt tak na prawdę nie wie. Patryk Vega jest samoukiem. Nigdy nie skończył łódzkiej filmówki z bardzo prozaicznego powodu. Zdawał do Łódzkiej Filmówki, do której niestety się nie dostał. Ciężko wyobrazić sobie jak by wyglądała twórczość oryginalnego reżysera, gdyby rzeczywistego kunsztu mógł uczyć się pod okiem profesjonalistów. Niestety jest to wiedza której nigdy nie dane będzie nam poznać, stąd wrócimy do naszej rzeczywistości. Po nie udanej próbie dostania się do szkoły w Łodzi, Patryk Vega nie aspirował już do żadnej innej szkoły filmowej. Młody Twórca z wykształcenia został socjologiem. Jego obycie w temacie socjologi jest już widoczne przy debiutanckim filmie Pitbull, gdzie z bardzo wysoką, można by rzec wręcz naukową precyzją pokazuje profil psychologiczny środowiska polskiej policji oraz świata przestępczego. Jest to niezwykle interesujące gdyż właśnie dzięki takiemu innowacyjnemu spojrzeniu reżyser został doceniony przez odbiorców, jak również otrzymał wiele ważnych nominacji do jednych z najbardziej prestiżowych nagród związanych z filmami na terenie Polski.

Vega

Czy teraz mogło być już tylko lepiej?

Niektórzy z Was mogą kojarzyć Vegę jako reżysera który specjalizuje się nie tylko w mocnych produkcjach. A to wszystko za sprawą filmu „Ciacho” jedynej komedii warszawskiego reżysera. Mimo tego ze publiczność w kinach dopisała, krytycy filmowi ogłosili film najgorszą komedią wszech czasów a samego Vegę określili symbolem końca Polskiego kina. Sam dystrybutor nie urządził pokazu prasowego, co generalnie za często się nie zdarza.  Mimo wszystko Patryk Vega postanowił nie zejść ze sceny i planował dalej nagrywać filmy rozrywkowe.

Reżyser Patryk Vega miał dwuletnią przerwę w swojej działalności zanim zdecydował się znów zaangażować w Polskie filmy. W tym czasie postanowił zająć się ponowną produkcją seriali. Już wcześniej brał udział w tworzeniu scenariusza do hitów takich jak: Twarzą w Twarz, Prawdziwe psy oraz Kryminalni. Podczas tej przerwy był to nowy serial wyprodukowany przez polską telewizję serial mający 13 odcinków „Instynky” Zebrał on całkiem niezłe recenzje a główną rolę zagrała tam Danuta Stenka.

Kolejnym niespotykanym dziełem Patryka Vegi, był film historyczny ” Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” opisujący dzieje jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich bohaterów, czyli Hanssa Klossa. Film jak większość podzielił publiczność lecz (…)

 

To jeszcze nie koniec ! Dalsza część artykułu już niedługo. W tym czasie zapraszamy do zapoznania się z nadchodzącym filmem Patryka Vegi -> Link znajdziecie poniżej:

Kobiety Mafii. Najlepszy film Patryka Vegi?

 

Categories

Zostaw komentarz

Imię *
Podaj twój nick który będzie się wyświetlać
Email *
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Strona Internetowa