Ucho Prezesa Online – Oglądaj serial Ucho Prezesa CDA

admin Kwiecień 28, 2018 Obejrzone 340

Ucho prezesa Online to najpopularniejszy serial komediowo-polityczny w Polsce. Stworzony został przez Roberta Górskiego – lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju. Wyświetlany jest poprzez popularną platformę YouTube, gdzie bije rekordy popularności. Do chwili obecnej powstały 3 sezony serialu Ucho Prezesa CDA.

Zdjęcie 1 - ucho prezesa oglądaj cda

Ogólnie o serialu Ucho Prezesa CDA

Ucho prezesa Online – emitowane jest od 9 stycznia 2017 roku. Od początku wbiło się na listy popularności serwisu YouTube, gdzie serial zaczynał. Fabuła poszczególnych odcinków jest od siebie niezależna i skupia się głównie na losach aktualnego rządu pod wpływami Prawa i Sprawiedliwości. Głównym bohaterem jest tytułowy Prezes. Wspólnie z nieodstępującym go na krok Mariuszem, zaprasza do swojego gabinetu polityków partii, wdając się z nimi w dyskusje i wydając im polecenia. W nowszych odcinkach serii, akcja skupia się również na innych przedstawicielach rządu, niezwiązanymi z PiS.

 

Czas trwania odcinków jest różny, ale średnio jest to 15 minut. Najkrótszy odcinek serialu trwał 9 minut, a najdłuższy aż 20 minut.

Zdjęcie 2 - ucho prezesa

Ucho prezesa ONLINE. Obsada

W Ucho prezesa CDA można zobaczyć mnóstwo znajomych twarzy. Cezary i Katarzyna Żak, Jarosław Boberek, Wojciech Kalarus, Agnieszka Pilaszewska, Andrzej Seweryn, Marian Opania, Artur Barciś, Cezary Pazura, Jolanta Fraszyńska – te nazwiska z całą pewnością są Ci znane. Ostatnio wyjątkowo interesujące było wystąpienie Małgorzaty  Ostrowskiej-Królikowskiej. Wcieliła się ona w roli Danki – prezenterki serwisu informacyjnego. Jest to o tyle ciekawe, że występuje ona również jako istotna bohaterka w serialu Klan, który wyświetlany jest na antenie TVP.

 

Ostatnio, z powodu przetasowań w polskim rządzie, duża część występujących musiała zostać wymieniona na nowych aktorów, pasujących do roli aktualnie urzędujących ministrów.

Nagła popularność – Ucho prezesa online

Zacznijmy od tego, że YouTube nie jawił się twórcom Ucho prezesa oglądaj jako idealna platforma dystrybucji. Nie mieli oni jednak wyboru – żadna stacja telewizyjna w Polsce nie była zainteresowana wyświetlaniem serialu. Okazało się, że seria jest absolutnym hitem – w ciągu pierwszego tygodnia kanał zanotował 4 miliony wyświetleń.

 

Po jakimś czasie Robert Górski przyznał, że negocjował z TVP możliwość wyświetlenia serialu, lecz do podpisania umowy nie doszło. Później dodał on, że otrzymał też propozycję realizacji podobnej serii, lecz opartej wyłącznie na losach opozycji. Z obawy o zarzuty cenzurowania scenariuszy przez telewizję, odmówił.

Opinie

Opinie o serialu są różne. Głównie zależą od środowisk, które się na temat serialu wypowiadają. Są jednak wyjątki od tej reguły.

 

Wypowiedzi pozytywne:

  • O Ucho prezesa CDA pozytywnie wypowiedział się sam Jarosław Kaczyński,
  • Serial docenili także Mariusz Błaszczak i Antoni Macierewicz,
  • Tak samo do tematu podeszli Paweł Kukiz i Władysław Kosiniak-Kamysz,
  • Z dystansem do Ucho prezesa online podeszła również Kamila Gasiuk-Pihowicz.

 

Wypowiedzi negatywne:

  • Serial mocno skrytykowała Krystyna Pawłowicz, której nie spodobał się sposób przedstawienia jej w serialu,
  • Krytycznie o swojej postaci wypowiedział się też Borys Budka, który ukazany był w romansie z posłanką partii Nowoczesna.

Gdzie obejrzeć Ucho prezesa 2018?

Ucho prezesa CDA jest tak popularnym serialem, że seria jest rozchwytywana. Można oglądać ją w wielu miejscach. Czym się one od siebie różnią? Jedynie czasem emisji. Uiszczając opłatę za płatne platformy, możemy liczyć na wcześniejszy dostęp do premierowych odcinków. Rzecz jasna należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Ucho prezesa online jest na tyle dobrym dziełem, by za nie płacić.

Oglądaj Ucho prezesa na YouTube

Od YouTube wszystko się zaczęło. W chwili obecnej kanał Ucho prezesa oglądaj liczy ponad 450 tysięcy subskrypcji i aż 135 milionów(!) wyświetleń! Średnia oglądalność poszczególnych odcinków w serwisie YouTube to około 2 miliony. Najpopularniejszy z nich zyskał prawie 10 milionów wyświetleń.

 

Liczby te sprawiają, że twórcy prawdopodobnie nigdy nie opuszczą platformy, na której powstali, a raczej korzystać będą z modelu zarobku znanego z wykorzystania przez inny kanał na YouTube – Spinka Studio, czyli twórców znanej Blok Ekipy. Niektóre z premierowych odcinków wyświetlane były najpierw w telewizji – na Comedy Central, a dopiero później trafiały do Internetu. Podobnie sytuacja ma się z Ucho prezesa CDA.

 

Na chwilę obecną nowe odcinki Ucho prezesa pojawiają się na kanale w każdy czwartek.

Oglądaj Ucho prezesa oglądaj na ShowMax

Platforma, która jako pierwsza nawiązała współpracę z twórcami Ucho prezesa. Stało się to w idealnym momencie, bowiem autorzy poszukiwali nowych źródeł finansowania serii, by móc stworzyć kolejne odcinki. ShowMax nie był jedynym portalem, który walczył o prawa do emisji, bo mówi się o tym, że były prowadzone negocjacje z innymi, dużymi serwisami. Jednak to właśnie, dopiero co wchodzący na polski rynek, ShowMax wygrał ten wyścig. Ostatecznie w pierwszym sezonie zrealizowano 14 odcinków Ucho prezesa oglądaj oraz stworzono 2 dodatkowe epizody, dostępne tylko w płatnej dystrybucji. Począwszy od 2 sezonu, premierowe odcinki dostępne są wcześniej na ShowMax.

 

Odcinki serialu pojawiają się na ShowMax z tygodniowym wyprzedzeniem. Jest to dość spora różnica czasu, stąd jeśli jesteś fanem seriali, to warto zastanowić się nad wykupieniem abonamentu. Nie jest on specjalnie drogi – kosztuje 19,90 złotych miesięcznie. Prócz możliwości oglądania „ucha”, otrzymujesz też dostęp do rozbudowanej biblioteki filmów i seriali, również tych polskich.

zdjęcie wirtualna polska

Oglądaj Ucho prezesa na WP.tv

Od niedawna Ucho Prezesa online dostępne jest też w telewizji Wirtualnej Polski. WP weszło do gry późno, bo dopiero przed startem 3 sezonu. Firma podpisała z ShowMax umowę redystrybucyjną, która sprawia, że tylko te dwie korporacje mają prawa do wyświetlania tego serialu. Telewizja zapewniła sobie także dostęp do wcześniejszych sezonów, więc z całą pewnością chce wyświetlić wszystkie z nich. Trudno się dziwić jej decyzji – Ucho prezesa oglądaj było najczęściej wyszukiwanym hasłem w wyszukiwarce Google w 2017 roku w kategorii seriale.

 

Nowe odcinki Ucho prezesa online pojawiają się w WP.tv z 4-dniowym wyprzedzeniem.

Inne miejsca

Pamiętaj, by nie pobierać odcinków serialu z innych miejsc w sieci. Niesie to za sobą dużo niebezpieczeństw, do których należą:

  • Możliwe zawirusowanie urządzenia (nawet tego mobilnego) i utracenie do niego dostępu,
  • Kradzież pieniędzy z kont bankowych przy wykorzystaniu złośliwego oprogramowania,
  • Producenci  nie stosują tych praktyk, ale polscy twórcy lubią wysyłać internautom pozwy za nielegalne ściąganie ich dzieł. Miało to już miejsce przy wielu polskich filmach. Uzyskiwanie nielegalnego dostępu do Ucho prezesa może wydawać Ci się nieco głupie, w końcu cała seria udostępniana jest za darmo, lecz niektórym zależy na wcześniejszym dostępie do odcinków, jednocześnie nie mają oni ochoty za cokolwiek płacić. W takim wypadku pozostają torrenty i inne serwisy wątpliwej reputacji. Pomyśl jednak dwa razy, zanim ściągniesz spiracony epizod na swój dysk. Nie warto.

W tej chwili jesteśmy w trakcie wyświetlania 3 sezonu Ucho prezesa online. Wprowadzone zostały nowe postacie, a wszędobylska kamera coraz częściej zagląda do innych miejsc poza gabinetem Prezesa. Mimo ponad 30 stworzonych odcinków, nadal jest to kawałek świetnie zrealizowanej komedii politycznej, która rozśmieszy każdego do łez.

 

 

 

Categories

Zostaw komentarz

Imię *
Podaj twój nick który będzie się wyświetlać
Email *
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Strona Internetowa